Rekuperátory vzduchu-typ VUT

Rekuperátory vzduchu-typ VUT

Rekuperátory vzduchu

Rekuperačná ventilačná jednotkaVUt minije jednoduché a efektívne energetické-úsporné riešenie vetranie bytov, chalúp, rodinných domov, dielní a obchodných priestorov.Jednotka je plne vybavenou-ventilačnou jednotkou, ktorá zabezpečuje čistenie vzduchu, prívodu čerstvého vzduchu do miestností.Odvádzaný  teplý vzduch  sa prenáša na papier rekuperátora  a slúži na zahriatie privádzaného  vzduchu  z exteriéru.Vstavaný rekuperátor zabraňuje stratám tepla a šetrí náklady na energie pre ohrev privádzaného vzduchu v miestnostiach v zimnom období.Vzhľadom k malým rozmerom puzdra a tichej prevádzkeVUt minijednotka môže byť inštalovaná do podhľadu alebo na povalu.Malé vzduchové potrubia  a usporiadanie zabezpečuje vetranie v jednom alebo viacerých miestnostiach.Objem vzduchu môže byť regulovaná s regulátorom  otáčok.

Design
 • Rekuperátor-rekuperácia
  Papier cross-flow doska rekuperátora má posilňujúcu účinnosť až 68%.V letnej sezóne rekuperátor slúži pre prívod vzduchu ochladenie a sušenie, a v zimných mesiacoch pre zahriatie a zvlhčenie.Extrakt zatuchnutý vzduch presúva svoje vlhkosti do výmenníka tepla dosky, kde vodná para kondenzuje a vstrebáva sa.Teplo a vlhkosť sú prevedené do nasávaného vzduchu späť do miestností  a baktérie a pachy sú odvádzané von.

 • Filtrácia vzduchu
  Sanie a odvádzaný vzduch sú prečistí vo  filtry.Filter bráni vniknutiu nečistôt a prachu do miestnosti a chráni jednotlivé zložky proti kontaminácii.
 • Výmenník tepla a ochrana.
  Proti zamrznutiu pri nízkych teplotách jednotka je vybavená termostatickým vypínačom vnútri krytu, ktorý zapína napájanie ventilátora  v prípade potreby na zahriaťie rekuperátora  tepelnou energiou.
 • Regulácia otáčoktypom  PS-1-300
 • Ventilátory
  Jednotka je vybavená pre spoľahlivú prevádzku   s dopredu zahnutými lopatkami ventilátora, ktoré sú poháňané motormi s nízkou spotrebou energie.Motor má bez údržbové guličkové ložiská, ktoré zaistia dlhú životnosť približne 40 000 hodín a dosť tuku pre celú prevádzkovú dobu.
 • Kryt
  Kryt je vyrobený z korózii-odolneho plechu a j vybavená zvukovou-izolačnou  15 mm vrstvou .Pre ľahkú montáž skrine je vybavená držiakmi.Odnímateľný panel je otočný pripojený k jednotke poskytuje rýchly a jednoduchý prístup k  vnútorným komponentom pre servis a údržbu.
Prevádzkové logika
 • Teplý odvádzaný vzduch je nasávaný odťahový ventilátor  cez filter a vstupuje do rekuperátora, kde  prevádza tepelnú energiu na jej prvky a potom je odsávaný von.
 • Studený nasávaný vzduch z vonku  do  filtra, kde je čistená, potom do rekuperátora, kde sa absorbuje väčšia časť tepelnej energie z odpadového vzduchu a potom privádzaný do miestnosti.
 • Rekuperátor znižuje tepelné straty energie a šetrí prevádzkové náklady na ohrev nasávaného vzduchu v zimnom období.


                                                                                                                                                 
Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Rekuperačná jednotka VUT 300 H MINi

VUT 300 H mini Maximálna kapacita - 300 m 3 /..

550.00€ s DPH Bez DPH: 458.33€

Rekuperačná jednotka VUT 350 H

VUT 350 H Technické parametre Diagramy Rozm..

1,500.00€ s DPH Bez DPH: 1,250.00€

Rekuperačná jednotka VUT 500H

VUT 500 H Maximálna kapacita - 500 m 3 / h. ..

1,700.00€ s DPH Bez DPH: 1,416.67€

Rekuperačná jednotka VUT 530H

VUT 530 H Maximálna kapacita - 530 m 3 / h. ..

1,800.00€ s DPH Bez DPH: 1,500.00€

Rekuperačná jednotka VUT 600H

VUT 600 H Maximálna kapacita - 600 m 3 / h. ..

2,200.00€ s DPH Bez DPH: 1,833.33€